image001 image002 image004 image005 image006 image007 image009 image011 image012 image013 image014 image015 image015_b

Farní kancelář

Ve farní kanceláři jsme přítomni:

Po   7:30 – 10:00
Út          -----
St    7:30 – 10:00 a 15:30 – 16:30
Čt          -----
Pá   7:30 – 10:00 a 15:30 – 16:30
Změny - viz ohlášky

V naléhavých případech - pomazání nemocných, pohřeb apod., můžete přijít kdykoli, nebo se obracejte přímo na kněze na jejich tel.čísla.

Hnutí Modlitby matek

Hnutí Modlitby matek (MM)

Kdo má zájem ochránit a přivést k Bohu své děti, kdo touží po tom, aby děti byly takové,  jaké je Bůh chtěl mít,  je zván zapojit se do modlitebního hnutí, které se pod tímto názvem rozšířilo do více než 80 zemí světa a zaznamenalo mnohé krásné ohlasy a vyslyšení.

Jelikož v naší farnosti několik skupinek modlících se matek již existuje a možná jsou maminky, které by se rády zapojily, uvádíme pár vstupních informací.

MM byly založeny v roce 1995 v Anglii. V té době dvě babičky, Veronika a její švagrová Sandra, obě z Anglie, pocítily touhu odevzdaněji se modlit za své děti. Během modlitby poznaly, že Pán Ježíš chce, aby matky odevzdávaly své děti do Jeho rukou, aby On mohl působit v jejich životech a zmírnit tak jejich bolesti.

MM jsou spojené s jednoduchostí. K vytvoření skupinky stačí dvě matky, nejvyšší počet je osm. Do MM se mohou zapojit všechny ženy, které mají v srdci místo pro děti jak skutečné, tak duchovní. Jediné, co je potřeba,  je držet se jednoduchých rad napsaných v brožurce a používat modlitby tam napsané. To nás spojuje po celém světě a připravuje naše srdce na chvíli, kdy nabízíme svoje děti Ježíši Kristu. Každý týden je setkání trochu jiné, pokud upřímně prosíme Ducha svatého, aby vedl naše setkání. On zná potřeby každé z nás.

Setkáváme se jednou týdně. Máme přísnou zásadu mlčenlivosti, to znamená, že s čím se matky při setkání svěří, nesmí být vyneseno. Když se matky naučí důvěřovat jedna druhé skrze modlitbu a sdílení, jejich břemeno se stane lehčím.

Radíme matkám, které uvažují o založení skupinky, aby nejdřív požádaly Pána, aby si to vzal na starost. Nejlepší cesta je modlit se k Pánu každý den po celý měsíc, aby se toho ujal a aby poslal matky, které se mají připojit.

Každého čtvrt roku probíhají ve farnosti společné tři dny modliteb (Modlitební triduum). To jsme zvány, abychom vytvořily větší společenství jednotlivých skupinek a nechali Bohem uzdravovat naše selhání v minulosti, přimlouvali se a chválily Boha. A k těmto modlitbám pozvali kněze a ostatní farníky.

Pokud utvoříte skupinku, spojte se prosím s koordinátorkou, která vás přivítá, poradí vám zašle vám brožurky k modlení, bude vám posílat zpravodaje, které informují o nových skupinkách a vyslyšeních.

Sjednoceny v modlitbě ochráníme naše děti.

Koordinátorkou hnutí je:
Markéta Klímová, mobil 774 618 822

Kontaktní adresa:  Hnutí Modlitby matek,, P.O. BOX 400, 602 00 Brno

Pro osobní setkání: Brno, Jakubská 11

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; http://www.modlitbymatek.cz

Kontaktní osoba z farnosti Český Těšín: Nikol Adámková, mobil 731 888 956