image006 image002 image001 image004 image003 image005 image010 image011 image009 image008 image007

Farní kancelář

Ve farní kanceláři jsme přítomni:

Po   7:30 – 10:00
Út          -----
St    7:30 – 10:00 a 15:30 – 16:30
Čt          -----
Pá   7:30 – 10:00 a 15:30 – 16:30
Změny - viz ohlášky

V naléhavých případech - pomazání nemocných, pohřeb apod., můžete přijít kdykoli, nebo se obracejte přímo na kněze na jejich tel.čísla.

25 lat pieszego pielgrzymowania z Zaolzia na Jasną Górę

 
         To już tyle?! Tak! I prosimy nam wierzyć - przeżyliśmy wiele przygód, niesamowitych chwil, ale przede wszystkim radości z dojścia do celu, do Matki Bożej Królowej Polski. Doświadczyliśmy wiele gościnności ze strony gospodarzy na szlaku pielgrzymim, życzliwych kapłanów w poszczególnych parafiach, niejednokrotnie "dotknięć" samego Boga. Podczas pieszych pielgrzymek poznaliśmy wielu wspaniałych księży, przewodników duchowych. Dzięki nim mogliśmy się głębiej wsłuchiwać w Słowo Boże, przyjmować Jezusa w Eucharystii, wymodlić obecność Ducha Świętego. A było tych kapłanów 32!
         Pragniemy podziękować przede wszystkim Bogu, że obdarzał nas co roku swoim błogosławieństwem. Dziękujemy służbom zdrowia, diakoniom muzycznym, porządkowym, służbom technicznym, liturgicznym. Dziękujemy rodzicom chrzestnym pielgrzymki pp. Heni i Jurkowi Chmielewskim za niezwykłą życzliwość w obdarowywaniu każdego pielgrzyma. Szczere podziękowania składamy wszystkim, którzy ofiarnie pomagali w przygotowaniach kolejnych pielgrzymek. Dziękujemy samym pielgrzymom za ich wytrzymałość, za świadectwa wiary i nadziei, za wędrowanie całych rodzin. Dziękujemy wspaniałej rozśpiewanej i rozmodlonej młodzieży!
         Dziękujemy nowej ekipie pielgrzymkowej, że będzie kontynuować tradycję pieszego pielgrzymowania z Zaolzia na Jasną Górę. Niech Was Pan błogosławi i niech Was strzeże!
313
    Jadwiga i Franciszek Frankowie

  organizatorzy pieszych pielgrzymek z Zaolzia na Jasną Górę w latach 1991 - 2015