DP_1 DP_8 DP_3 DP_7 DP_5 DP_4 DP_6

Ohlédnutí za Kurzy Alfa 2018

Ohlédnutí za Alfa kurzy 2018
Má kamarádka se zeptala, na co jsou Alfa kurzy vlastně dobré, což mne přimělo zamyslet se, jak to stručně vysvětlit. Koncepce Alfa kurzů vychází ze základní výsady a povinnosti křesťana dělit se o dar víry. Kurzy jsou velmi dobře promýšlené a propracované tak, aby se vytvořila přívětivá atmosféra pro přednášky i vzájemná sdílení. K tomu je nutné mít dobrý tým obětavých lidí – a to se nám opravdu podařilo! Měli jsme fantastickou „farní“ kuchařku, která vařila skvěle, na čas a navíc levně - prostě byla zázračná! Dále jsme měli pomocníky v kuchyni, kteří nebyli vidět, ale díky ním se nám jídla zjevovala na stole a špinavé talíře zase mizely. A ostatní lidé z týmu společně po celou dobu trvání kurzu vytrvale spolupracovali, modlili se a chystali, co bylo potřeba.
Význam aktivity se má dle mého názoru hodnotit podle výsledků, které jsou převážně kladné:
- většině účastníků se kurzy líbily
- někteří se už zařadili do společenství a začali navštěvovat mše
- díky společné práci jsme se navzájem poznali v rámci organizačního týmu a vznikla nová přátelství
- pro všechny zúčastněné to byl čas zrození nebo obnovení živého vztahu k Bohu
Takže tato setkání přinesla DOBRÉ OVOCE a určitě má smysl je zopakovat!!
Děkuji ještě jednou všem Alfovičům!

Pro toho, kdo by se chtěl podívat  na Křesťanský magazín o Kurzech Alfa v našem regionu ( i těch těšínských)  vkládáme odkaz :

Za tým Alfa: Gražyna Langnerová