image001 image002 image004 image005 image006 image007 image009 image011 image012 image013 image014 image015 image015_b

Farní kancelář

Ve farní kanceláři jsme přítomni:

Po   7:30 – 10:00
Út          -----
St    7:30 – 10:00 a 15:30 – 16:30
Čt          -----
Pá   7:30 – 10:00 a 15:30 – 16:30
Změny - viz ohlášky

V naléhavých případech - pomazání nemocných, pohřeb apod., můžete přijít kdykoli, nebo se obracejte přímo na kněze na jejich tel.čísla.

XXVII. pěší pouť ze Zaolší do Čenstochové

V sobotu 15.7.2017 po ranní mši svaté a požehnání se vydalo opět na tradiční pouť do Čenstochové více než 80 poutníků z naší farnosti a bližšího i vzdálenějšího okolí. Ve středu pak vyjeli cyklisté a ve čtvrtek účastníci autobusového zájezdu. Důchovně doprovázel účastníky pěší poutě  P. Andrej Slodička, cyklisty tradičně P. Krzysztof Strzelczyk,CSsR a poutníky v autobuse P. Josef Kaszper a P. Grzegorz Borski. Tato akce neunikla pozornosti ani redakci "Gościa Bielsko-Żywieckiego." celá pouť se velmi vydařila, počasí bylo příznivé, účastníci se vpořádku vrátili.

Číst dál...

S iráckými křesťany u biskupa

V úterý 23. 5. v odpoledních hodinách jsme s uprchlíky z Iráku, kteří žijí v naší farnosti společně navštívili našeho otce biskupa Mons. Františka Václava Lobkowicze. Otec biskup naslouchal životním příběhům našich přátel a všechny povzbudil. Jako dárek obdržel pravé irácké sladké pečivo s fíky. Také zde na stránkách biskupstvína stránkách biskupství je možné se dočíst o této návštěvě více.

Číst dál...

Misionář o. Antonello Cadeddu navštívil naši farnost

cadeddu 1.10.2016zm2Známý misionář O. Antonello Cadeddu navštívil naši farnost, aby všechny obohatil svou vstřícností, otevřeností a úsměvem.

Společně jsme prožili celé sobotní dopoledne 1.října 2016 - nejdříve ve mši svaté, pak v adoraci.

Mši svatou vedl o. Jan Svoboda, koncelebrovali o. Antonello, o. Jan Wojnar, a o.Lukáš Engelmann, který zároveň velmi přirozeně tlumočil do českého jazyka. Část bratří z polského Cieszyna utvořilo vlastní hlouček a simultánně se překládalo zároveň i do polštiny.

Číst dál...

Putování do Čenstochové

obraz
V sobotu 9.7. 2016 se po mši svaté v 6:00 a následném požehnání, vydalo asi 70 poutníků s naším kaplanem P. Grzegorzem na XXVI. pěší pouť do Čenstochové. V úterý nás pár zástupců farnosti - pan Drobisz, Tomiczek, nový kaplan P. Andrej a P. Jan, vyrazilo na poutní místo do Baziliky Najświętszej Maryi Panny w Piekarach Śląskich, kde poutníci dorazili za zvuku zvonů v pravé poledne. Po přivítání následovala ihned mše svatá a pak potřebný čas na odpočinek a občerstvení před další cestou.

Číst dál...

25 lat pieszego pielgrzymowania z Zaolzia na Jasną Górę

 
         To już tyle?! Tak! I prosimy nam wierzyć - przeżyliśmy wiele przygód, niesamowitych chwil, ale przede wszystkim radości z dojścia do celu, do Matki Bożej Królowej Polski. Doświadczyliśmy wiele gościnności ze strony gospodarzy na szlaku pielgrzymim, życzliwych kapłanów w poszczególnych parafiach, niejednokrotnie "dotknięć" samego Boga. Podczas pieszych pielgrzymek poznaliśmy wielu wspaniałych księży, przewodników duchowych. Dzięki nim mogliśmy się głębiej wsłuchiwać w Słowo Boże, przyjmować Jezusa w Eucharystii, wymodlić obecność Ducha Świętego. A było tych kapłanów 32!

Číst dál...

Májová pobožnost v Dětmarovicích

V neděli 29. května 2016 jsme se na pozvání Otce Marcela Puváka sešli v 16.30 hodin u Něbrojovy kaple v Dětmarovicích, abychom v přítomnosti milostiplné sochy Panny Marie Fatimské oslavili Matku Boží, společně se pomodlili a zasvětili se Jejímu Neposkvrněnému Srdci. Něbrojova kaple byla postavena v roce 1860 na druhém nejvyšším bodu obce. V roce 2002 vandalové kapli značně poničili. V roce 2012 se obec stala spoluvnastníkem kaple, dala ji opravit a v roce 2013 byla dána veřejnosti plně k používání. U této kapličky, uprostřed malebné májové přírody se sešlo asi 40 mariánských ctitelů ( z Českého Těšína nás bylo 13), abychom po vzoru fatimských dětí vzali do rukou růženec, protože víme, jak mocným nástrojem smíru tato modlitba je. Začali jsme zpěvem fatimské písně, pokračovali modlitbou růžence, při slavných tajemstvích jsme rozjímali nad texty Písma svatého a knihou "Sestra Lucie hovoří o Fatimě", pokračovali recitací Litánie k Panně Marii Fatimské a zakončili zasvěcením se Srdci Mariinu. Byl to krásný nedělní podvečer, na který budeme rádi vzpomínat. Prosíme Tě, Maria, ať toto naše společné volání do nebe přinese záchranu duší nám i našim rodinám.
AVE MARIA

Web tvoříme společně

DSC 5587 Internet je místem setkání. Příznačně o svátku Navštívení Panny Marie jsme se poprvé setkali nad společným vytvářením našeho nového webu.Cílem je, aby jednotlivá společenství a farní skupiny měly své redaktory, kteří budou na web vkládat články o aktuálním dění ve farnosti a informovat o akcích které se připravují. Chtěli bychom také na tento web přesunout všechny důležité informace o farnosti. Provázejme také tuto činnost svojí modlitbou.
P. Jan