image001 image002 image004 image005 image006 image007 image009 image011 image012 image013 image014 image015 image015_b

Farní kancelář

Ve farní kanceláři jsme přítomni:

Po   7:30 – 10:00
Út          -----
St    7:30 – 10:00 a 15:30 – 16:30
Čt          -----
Pá   7:30 – 10:00 a 15:30 – 16:30
Změny - viz ohlášky

V naléhavých případech - pomazání nemocných, pohřeb apod., můžete přijít kdykoli, nebo se obracejte přímo na kněze na jejich tel.čísla.

Statistika přístupů

1943735
Dnes
Včera
Tento týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
435
1086
6614
21471
38479
1943735
IP: 34.239.177.24
2021-09-18 08:30

Nabídka nákupu seniorům a osobám se zdravotním postižením

Nabídka pomoci seniorům a osobám se zdravotním postižením, kterou nabízí mládež naši farnosti. Celá iniciativa je zaštítěna otcem Janem Svobodou. Prosíme, abyste tyto informace (hlavně telefonní číslo uvedené níže) předali těm, o kterých víte, že tuto pomoc potřebují a nemají přístup na internet. Děkujeme.

Telefonní kontakt 555 222 134.

Pomoc seniorům a osobám se zdravotním postižením ve farnosti Český Těšín v době pandemie COVID-19

Vážení farníci,

z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologického výskytu koronaviru, vyhlášením nouzového stavu na celém území ČR a aktuálním usnesením vlády, mládež farnosti Český Těšín, pod záštitou otce Jana nabízí pomoc formou mladých dobrovolníků.

Všechny spoluobčany důrazně žádáme, aby využívali nabídky pomoci v nejnutnějších případech, které nesnesou odkladu. Současně žádáme seniory a zdravotně postižené, jejich rodinné příslušníky a blízké, aby v případě zhoršení svého zdravotního stavu nebo nařízení karantény informovali předem dobrovolníky, kteří nabízejí pomoc.

Nabízíme pomoc osamoceným seniorům a osobám se zdravotním postižením při zajištění nákupů nezbytných potravin a vyzvednutí léků - v tomto případě požadujeme e-recept od lékaře, které může lékař poslat e-mailem nebo na telefon (snaha o omezení fyzického kontaktu).

Informace:
 • Telefonní kontakt, kde se se svou prosbou můžete obracet je 555 222 134.
 • Tyto služby poskytujeme pondělí až pátek od 9:00 do 12:00 a od 14:00 do 16:00. Prosíme, abyste nám mimo tyto časy nevolali.
 • Tato nabídka je pouze pro osoby, které nemají žádnou jinou možnost si dané záležitosti zaobstarat. To znamená, že daný člověk je povinen obrátit se nejdříve na své rodinné příslušníky či známé (nebo upřednostnit jiné oficiální služby, které jsou uvedené na konci tohoto článku). Pouze pokud to jinak není možné, jsme tu my jako poslední varianta (prosíme o respektování našeho času a možností).
 • Prosíme o důsledné promýšlení nákupu. To znamená, že pokud nás někdo osloví, pak předpokládáme, že je nákup na delší dobu a daný člověk nás nebude v průběhu týdne žádat o další nákup (vzhledem k omezené kapacitě této služby).
 • NEJDŮLEŽITĚJŠÍ BOD: Pokud má někdo zdravotní problémy s příznaky nemoci způsobené koronavirem (horečka, kašel, dušnost či příznaky podobné chřipce) JE DANÁ OSOBA POVINNÁ NÁS NA TUTO SKUTEČNOST UPOZORNIT! Prosím, buďte v tomto směru ohleduplní, i kdyby příznaky byly sebemenší (zajímá nás i teplota 37°).

  Budeme v tomto případě individuálně upravovat podmínky osobního kontaktu se zájemcem o naši pomoc.
 • Jsme dobrovolníci, pokud se nám někdo bude chtít za naše služby odvděčit, rádi uvítáme křesťanskou měnu ve formě modlitby v naši intenci. Jinou kompenzaci nepřijímáme.

Průběh platby za nakoupené zboží:
 • upřednostňujeme platbu bankovním převodem z pochopitelných hygienických důvodů
 • pokud nebudete moci tento způsob platby provést, nákup zaplatíme z vlastních prostředků. Částka za nákup bude vyrovnaná později a detaily vám sdělíme po telefonu.
 • veškeré detaily nákupu, platby, vyrovnání částky za nákup, předání nákupu a jiných detailů kolem vyřešíme telefonicky. Nebojte, určitě se nějak domluvíme.


Můžete využít:

Nakoupit potraviny v naši lokalitě (Český Těšín) je možné také přes Tesco online viz https://nakup.itesco.cz/groceries/cs-CZ
Upozornění: Vzhledem k aktuální situaci je platba možná pouze v předstihu a to pouze online formou úhrady.

Dáme jídlo: www.damejidlo.cz (platí pro restaurace a podobné podniky)

Citát z písma

Projekt Dědictví

Projekt Dědictví

Fotogalerie

Dnešní čtení

Přihlášení