post3 kříž post1 post2 NSJsocha post4

Celkem
IP: 35.175.121.230
2020-04-05 17:56

Nabídka nákupu seniorům a osobám se zdravotním postižením

Nabídka pomoci seniorům a osobám se zdravotním postižením, kterou nabízí mládež naši farnosti. Celá iniciativa je zaštítěna otcem Janem Svobodou. Prosíme, abyste tyto informace (hlavně telefonní číslo uvedené níže) předali těm, o kterých víte, že tuto pomoc potřebují a nemají přístup na internet. Děkujeme.

Telefonní kontakt 555 222 134.

Pomoc seniorům a osobám se zdravotním postižením ve farnosti Český Těšín v době pandemie COVID-19

Vážení farníci,

z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologického výskytu koronaviru, vyhlášením nouzového stavu na celém území ČR a aktuálním usnesením vlády, mládež farnosti Český Těšín, pod záštitou otce Jana nabízí pomoc formou mladých dobrovolníků.

Číst dál...

Kamerový systém

Římskokatolická farnost Český Těšín, IČO 495 91 975, se sídlem Masarykovy sady 73/24, 737 01 Český Těšín (dále jen „farnost“) provozuje pro ochranu svého majetku kamerový systém se záznamem, který zabírá vstupní prostory kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Českém Těšíně a prostory s omezeným přístupem v tomto kostele vyznačené provazovými bariérami. Záznam z kamerového systému je uchováván po dobu dvou týdnů, a to na zařízení ve správě farnosti. Záznam může být použit výhradně v případě zjištění trestného činu na majetku farnosti v prostorách kostela.

Provoz kamerového systému se záznamem představuje zpracování osobních údajů ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (GDPR). Správcem osobních údajů je farnost. Zpracování probíhá z titulu ochrany oprávněných zájmů správce spočívajících v ochraně majetku farnosti před trestnou činností. Osobní údaje zpracovávané pomocí kamerového systému mohou být v případě nutnosti předány orgánům činným v trestním řízení. V ostatních případech nebudou předávány třetím osobám.

Farnost jmenovala pověřence pro ochranu osobních údajů, kterým je JUDr. Jakub Kříž, Ph.D. Pověřence lze ve věcech zpracování osobních údajů možné kontaktovat na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Informace o streamu bohoslužeb

Římskokatolická farnost Český Těšín, IČO 495 91 975, se sídlem Masarykovy sady 73/24, 737 01 Český Těšín (dále jen „farnost“) provozuje pravidelné přenosy bohoslužeb konaných v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Českém Těšíně. Účelem těchto přenosů je umožnit nemocným a nemohoucím farníkům účast na mši svaté z jejich domova. Přenosy probíhají formou webového streamu na adrese http://farnost-tesin.cz/index.php/historie/570-stream-bohosluzeb. Záznamy bohoslužeb nejsou uchovávány ani vytvářeny.

Webová kamera pořizující obraz pro stream zabírá pouze presbitář kostela, může však zachytit podobu farníků přistupujících ke svatému přijímání. Přenos však probíhá pouze z vybraných mší, jejichž rozpis naleznete na webových stránkách farnosti (http://farnost-tesin.cz). Pokud si nepřejete, aby se v rámci přenosu bohoslužby objevila na streamu Vaše podoba, zvolte pro účast na mši některý z jiných termínů.

V případě, že se v rámci streamu objeví zobrazení podoby fyzické osoby, bude se jednat o zpracování osobních údajů ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (GDPR). Správcem osobních údajů je v tomto případě farnost. Zpracování probíhá z titulu ochrany oprávněných zájmů třetích osob spočívajících v umožnění účasti na životě farnosti za situace, kdy osobní účast na mši není možná. Zpracování je jednorázové a osobní údaje nebudou po skončení přenosu předávány žádným třetím osobám.

Farnost jmenovala pověřence pro ochrany osobních údajů, kterým je JUDr. Jakub Kříž, Ph.D. Pověřence lze ve věci zpracování osobních údajů kontaktovat na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Citát z písma

Dnešní čtení